9. ročník v Praze

V úterý 4. října 2022 jsme se vydali na třídenní výlet do Prahy. Cesta do Prahy proběhla bez  problémů. Po příjezdu jsme se šli ubytovat a poté jsme jeli metrem na Vyšehrad. Bylo hezky, a tak jsme zpět nejeli metrem, ale vydali jsme se pěšky kolem Vltavy a došli jsme až na Staroměstské náměstí. Byla to krásná procházka, ale dlouhá.

Jak jsme se vrátili zpět k ubytování, šli jsme si nakoupit jídlo a porozhlédnout se po náměstí, u kterého jsme bydleli. Na ubytování jsme poté odpočívali, povídali si a samozřejmě mlsali. Jídlo bylo totiž nedílnou součástí našeho výletu. Jsme třída velkých labužníků, a tak jsme museli ochutnat vše, na co jsme narazili.

Ve středu ráno jsme se jako první vydali na snídani. Děvčata našla výbornou donuterii, kde dělají ty nejlepší donuty v Praze. Byly moc dobré.
Po vydatné snídani jsme šli na Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Pařížskou ulici, kde jsme si nic nekoupili, ale ke všemu jsme měli poznámky.
Zašli jsme se podívat i na Karlův most, kde jsme udělali asi 1 000 fotek. Navštívili jsme i Lennonovu zeď a nejužší uličku v Praze.
Chtěli jsme jít ještě na Petřín, ale bylo nám jasné, že to už nezvládneme. Nožičky nás ukrutně bolely. Tak jsme našli nejbližší stanici metra a jeli jsme „domů“.

Večer jsme si ještě zašli na výbornou večeři a šli jsme spát.
Ve čtvrtek ráno nás čekala cesta domů. Po menším dramatu na Hlavním nádraží v Praze se ztracenou peněženkou jsme se nakonec i s tou pohřešovanou peněženkou v pořádku vrátili domů.

9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze 9. ročník v Praze

Lucie Zelinková